Koleje Polskie inwestują w celu poprawy usług dla klientów i systemów transportu ładunków

Koleje Polskie – PKP PLK – zamierzają wydać ponad 2 mld zł (500 mln euro) na poprawę transportu towarów na głównych liniach, ale przede wszystkim na poprawe warunków podróżnym

Polska potwierdza program inwestycji w infrastrukturę, energię i środowisko (Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – POIS 2014-2020) z około 32 mld euro, z czego 27 mld euro jest współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Zostaną one przeznaczone na modernizację transportu kolejowego, czyli Kolei Polskiej około 6 miliardów euro.

Spółka, która zarządza infrastrukturą kolejową w Polsce jest PKP – PLK (spółka z grupy PKP, Polskie Koleje Państwoe – PLK, Polskie Linie Kolejowe) zainwestuje ponad 2 mld euro na modernizację sieci kolejowej, przebudowę dworców i urządzeń do zarządzania sieciami kolejowymi.

Wśród inwestycji Kolei polskich jedną z największych jest projekt dotyczący kontynuacji prac i modernizacji linii n. 131 Południe / Północ, która łączy region Śląska z Pomorzem, tak zwana “coal line” (ponad 150 mln zł, circa 37 mln € euro). PKP – PLK zamierza również zainwestować ponad 100 mln zł (około 25 mln euro) na modernizację linii kolejowej, która biegnie wzdłuż zachodniej granicy z rzeką Odrą, która zapewnia bezpośredni dostęp do portu w Szczecinie i Morza Bałtyckiego.

Niektóre z planowanych projektów inwestycyjnych, mają na celu przywrócenie linii kolejowych nie używanych od dłuższego czasu. Są również plany rekonstrukcji dworca kolejowego w Jeleniej Górze na Dolnym Śląsku i w Zielonej Górze w Polsce zachodniej.

Polska spółka kolejowa w planach objęcie systemów zarządzania ruchem kolejowym węzłów w Bydgoszczy, Poznaniu i Krakowie dla linii i urządzeń do sterowania ruchem kolejowym w celu poprawy transportu w obszarach miejskich.

Polska ma strategiczne położenie geograficzne jest centrum tras europejskich.

Gruppo SCAI posiada duże doświadczenie w zakresie usług branży kolejowej i dzięki spółce SCAI Polska jest obecna od kilku lat w Warszawie, w celu wspierania przedsiębiorstw włoskich z branży kolejowej w zakresie możliwości oferowanych przez rynek polski.

Znaczącym sukcesem była realizacja systemu dynamicznej informacji pasażerskiej realizowana na Dworcu Centralnym w Warszawie.

SCAI Polska wspiera włoskie firmy z branży kolejowej w rozwoju ich działalności w Polsce oferując usługi handlowe, techniczne i administracyjne. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży transportowej w Polsce i sieci klientów, SCAI Polska jako Rail Cluster jest w stanie zaoferować konkretne usługi w zakresie transportu kolejowego.

Kolejnym zaplanowanym wydarzeniem we wrześniu 2015 roku był udział w Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO, najważniejsze i zarazem prestiżowe spotkanie firm z branży kolejowej w Polsce i jedno z głównych targów w Europie Środkowej.

2017-11-30T17:11:44+00:00January 27th, 2016|Categories: Bez kategorii, News|Tags: , , , |